مجلس ملی کره جنوبی لایحه‌ای علیه گوگل و اپل تصویب کرد.

شکرالله امینی یکشنبه 14 شهریور 1400 - 13:27
مجلس ملی کره جنوبی لایحه‌ای علیه گوگل و اپل تصویب کرد.
توسعه‌دهندگانی که قصد دارن اپلیکیشن‌شون وارد پلی‌استورِ گوگل و اپ‌استورِ اپل بشه، مجبورن در اپلیکیشنشون از درگاه پرداخت اختصاصی گوگل و اپل استفاده کنن.


به گفته اپل پرداخت درون‌برنامه‌ای یک راه امن برای خرید کالاهای دیجیتاله و متدهای دیگه پرداخت، کاربران رو در خطر کلاهبرداری قرار میده، حریم خصوصی‌شون رو به خطر میندازه، و قابلیت‌هایی مثل "Ask to buy" و کنترل والدین رو تضعیف میکنه.

گوگل و اپل ۱۵ تا ۳۰ درصد مبلغی که کاربر برای خرید پرداخت میکنه رو به عنوان کارمزد دریافت میکنن که به نظر خیلی از توسعه‌دهنده‌ها این رفتار ضد رقابتی و ناعادلانه‌‌ست. علاوه‌بر‌این، اپل سالانه مبلغ ۹۹ دلار هم برای باقی‌موندن توسعه‌دهنده‌ها در برنامه خودش دریافت میکنه.

طبق این لایحه، در کره‌جنوبی اپل از این به بعد حق نداره که توسعه‌دهندگان رو مجبور به استفاده از درگاه پرداخت خودش کنه، و سازندگان اپلیکیشن‌ها و کاربران میتونن از راه‌های پرداخت مستقیم بدون دخالت اپ‌استور استفاده کنن.

این اولین باره که یک دولت برای جلوگیری از رفتار تحمیلی گوگل و اپل علیه توسعه‌دهندگان وارد عمل میشه و ممکنه این قوانین دومینو وار به سایر کشورها هم سرایت کنند.

نظرات
    ارسال نظر
    • - منتظر ارائه نظرات ارزشمند شما هستیم.