چه نوع مموری کارت MicroSd برای گوشی من مناسب است؟

شکرالله امینی پنجشنبه 4 شهریور 1400 - 11:07
چه نوع مموری کارت MicroSd برای گوشی من مناسب است؟
هنگامی که در فروشگاه اینترنتی قصد خرید مموری کارت را داشته باشیم ابتدا باید انواع مموری کارت را بررسی کنیم
منظور از "کلاس" در کارت microSD چیست؟
آیا کارت microSD بهتر باعث افزایش سرعت تلفن همراه می شود؟

هنگامی که در فروشگاه اینترنتی قصد خرید مموری کارت را داشته باشیم ابتدا باید انواع مموری کارت را بررسی کنیم همانطور که میدانیم هر زمان که یک تولید کننده بزرگ تصمیم می گیرد یک گوشی بدون microSD عرضه کند ، علاقه مندان به Android همچنان مشتاق افزایش حافظه داخلی هستند. اما عملکرد کارت microSD شما بستگی به کلاس، سرعت کارت حافظه و همچنین قابلیت های گوشی شما دارد. در اینجا ، ما همه چیز را که باید بدانید به شما میگوییم تا به شما در انتخاب بهترین کارت microSD برای دستگاه Android خود کمک کند.

ابتدا مطمئن شوید که تلفن همراه شما از کارت های micro SD پشتیبانی می کند

 متأسفانه ، همانطور که در بالا اشاره کردیم ، بسیاری از تلفن های هوشمند فاقد شکاف microSD هستند و در عوض ادعا می کنند که حافظه داخلی کافی است، اگرچه از دیدگاه ما این ادغا مسخره به نظر می رسد ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که دستگاه ما دارای کارت microSD است.

می توانید دستگاه خود را بررسی کرده و ببینید آیا شکاف microSD وجود دارد یا خیر. در صورت نیاز، برای باز کردن دستگاه (یا برای تشخیص وجود شکاف microSD)، از دفترچه راهنمای تلفن خود استفاده کنید. اگر اسلات microSD وجود ندارد، خوب نمی توانید از کارت microSD استفاده کنید.

تفاوت بین SDHC و micro SDXC چیست؟

 هنگام خرید کارت microSD ، متوجه خواهید شد که آن کارت،  micro SDXC یا SDHC است. تفاوت بین این دو فرمت microSD در مقدار داده ای است که می توانند ذخیره کنند. (SDHC (Secure Digital High Capacity حداکثر 32 گیگابایت اطلاعات را ذخیره می کند ، در حالی که SDXC (ظرفیت توسعه یافته دیجیتال امن) 64 گیگابایت و بالاتر را مدیریت می کند.

بسیاری از دستگاه های رده پایین از کارت های microSD SDXC پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین بسیار مهم است که قبل از خرید ، سازگاری گوشی خود را بررسی کنید.

منظور از "کلاس" در کارت micro SD چیست؟

 این یکی مهمترین ویژگیهای کارتهای micro SD هست که در چندین کلاس مختلف ارائه می شوند - کلاس 2 ، 4 ، 6 و 10. در حالی که این اعداد ممکن است برای شما معنی نداشته باشند (و شما را متعجب می کند) ، در واقع آنها حداقل نرخ را نشان می دهند که در آن این کارت ها انتقال داده ها را حفظ می کنند. بنابراین یک کارت کلاس 2 داده ها را با سرعت 2 مگابایت بر ثانیه می خواند و می نویسد ، در حالی که یک کارت کلاس 10 این کار را با 10 مگابایت بر ثانیه انجام می دهد.

 

کلاسهای سرعت SDHC و SDXC

 شماره "کلاس"  این نوع به طور مستقیم حداقل سرعت نوشتن کارت را نشان می دهد. با این حال ، کارت های با کیفیت بالا میتوانند بسیار سریعتر از این اجرا شوند ، با برخی از بهترین کارت های موجود، سرعت خواندن تا 95 مگابایت بر ثانیه است.

  در میکرو کارت به چه معناست؟ UHS

از سال 2009 ، برخی از کارتهای micro SD نیز با UHS-1 یا UHS-3 سازگار هستند. در حالی که از نظر تئوری ، کارت های UHS می توانند به سرعت انتقال داده ها تا 312 مگابایت بر ثانیه برسند ، در واقع شما به احتمال زیاد به حداقل سرعت انتقال ذکر شده در زیر خواهید رسید ، زیرا هیچ تلفن هوشمندی در حال حاضر از استاندارد UHS پشتیبانی نمی کند. به این ترتیب ، UHS تفاوت چندانی در سرعت کارت microSD شما ایجاد نمی کند.

 

آیا کارت micro SD بهتر باعث افزایش سرعت تلفن من می شود؟

 مهمترین سوال این است که آیا انتخاب نوع یک کارت micro SD با کیفیت بالاتر بر کارت دیگر که کیفیت پایین تری دارد باعث بهبود عملکرد تلفن شما می شود ، که پاسخ کوتاه آن "بله" است.

اگر برنامه ها و عکس ها را روی کارت microSD خود ذخیره می کنید (برای هر مورد دیگری از آن استفاده می کنید) ، کارت micro SD با سرعت بالاتر عکس ها را سریعتر ذخیره می کند ، سرعت انتقال داده را هنگام انتقال فایل ها بین دستگاه ها افزایش می دهد و برنامه های ذخیره شده روی micro SD شما را سریعتر باز می کند. توجه داشته باشید که باز کردن برنامه ها روی کارت های micro SD ممکن است کمی کندتر از ذخیره آنها در حافظه داخلی تلفن شما باشد ، زیرا یک لایه ارتباطی اضافی بین تلفن شما و کارت micro SD وجود دارد که باید انجام شود.

نظرات
    ارسال نظر
    • - منتظر ارائه نظرات ارزشمند شما هستیم.